Translate

07 lipca 2024

Czas Zodiakalnego Raka

             Witajcie! Dzisiaj z dużym opóźnieniem przedstawiam Wam już przedostatni post z serii Zodiak (zaczęłam od własnego znaku - Panny), w którym omówię pokrótce czwarty znak na zodiakalnej mandali - znak Raka (lub wg niektórych szkół astrologicznych - Raków). Serdecznie zapraszam do lektury!


*
Rak, gdy tylko czuje drakę,
Woli się wycofać rakiem,
Lecz gdy tkwi w rodzinnym kole,
Wreszcie w swoim jest żywiole!

Tu kuzyni, wujków krocie,
Tam kuzynki, babcie, ciocie -
Kiedy wszyscy są w komplecie,
To cudownie jest na świecie!

Małgorzata Strzałkowska
 

        Czas zodiakalnego Raka ♋️ w roku przestępnym przypada od 20 czerwca do 21 lipca (w innych latach od 21 czerwca do 22 lipca). Znak ten jest ściśle związany z wodą i Księżycem, jest zatem symbolem głębokiej wrażliwości, wielkiej intuicji i dużej emocjonalności. Osoby spod tego kardynalnego znaku bardzo często są troskliwe, rodzinne, uczuciowe, sentymentalne i empatyczne. 

Rak w pigułce:

 • Żywioł: Woda
 • Kolor: biały
 • Jakość: Kardynalna
 • Władca planetarny: Księżyc
 • Znaki zgodne i przychylne: Byk i Panna
 • Umiarkowana kompatybilność: Skorpion i Ryby
 • Niska kompatybilność: Baran i Waga
 • Szczęśliwe liczby: 2, 3, 15, 20
 • Kamień dla Raka: Rubin
 • Symbol Raka: Krab

        Rak może czasem pokazywać zewnętrzną twardą skorupę, po to aby chronić swoje miękkie i wrażliwe wnętrze, tak samo jak jego symbol. Podobnie jak Księżyc przechodzi różne przez fazy: pełnia, kwadry, nów - osoby urodzone pod tym znakiem często odczuwają wahania nastroju.

    Raki mają silną intuicję, dzięki czemu są doskonałymi przyjaciółmi, którzy potrafią zrozumieć i zaoferować pomoc w czasach kryzysu. Są też wiernymi, dobrymi partnerami oraz bardzo oddanymi rodzicami. Cenią one głębię emocjonalną i silną więź ze swoim partnerem i swoim dzieckiem.

    Dzięki swoim kardynalnym cechom Raki bywają doskonałymi przywódcami, którzy sprawiają, że wszyscy czują się częścią rodziny. Chociaż mogą nie szukać przywództwa i wykorzystywać swoje cechy do ochrony i opieki nad innymi, gdy znajdą się na takich stanowiskach. 

Jak każdy z nas Raki mają zarówno słabe jak i mocne strony:

Mocne strony zodiakalnego Raka

Raki posiadają kilka mocnych stron, które definiują ich osobowość i relacje. Osoby spod tego znaku zodiaku są:

 • Intuicyjne: Raki potrafią naturalnie zrozumieć sytuacje i ludzi bez wyraźnych informacji. Ta przenikliwa intuicja pomaga im w podejmowaniu decyzji i poruszaniu się w złożonych sytuacjach.
 • Empatyczne: Raki mogą łatwo łączyć się z emocjami innych, co czyni je świetnymi przyjaciółmi i partnerami. Są często tymi, do których ludzie zwracają się o pocieszenie i zrozumienie.
 • Odporne: Pomimo swojej wrażliwej powierzchowności, Raki są dość odporne. Mogą wytrzymać trudne sytuacje i wyjść z nich silniejsi, podobnie jak twarda skorupa ich symbolu, kraba.
 • Lojalne: Lojalność jest kluczową cechą Raków. Bardzo cenią swoje relacje i zawsze są tam dla swoich bliskich.
 • Kreatywne: Raki mają bujną wyobraźnię, która często przejawia się w różnych formach sztuki i kreatywności.

Słabe strony zodiakalnego Raka

Pomimo swoich mocnych stron, osoby spod tego znaku zodiaku mają również pewne słabości i często bywają:

 • Nastrojowe: Raki mogą doświadczać znacznych wahań nastroju, na które często wpływa cykl księżycowy. Ich emocjonalna natura może prowadzić do nieprzewidywalności.
 • Wrażliwe: Chociaż wrażliwość jest mocną stroną empatii, może być również słabością. Raki mogą łatwo zostać zranione przez negatywne komentarze lub krytykę. Inni mogą uważać osoby spod znaku Raka za bardzo wrażliwe i przepełnione emocjami w porównaniu do innych znaków astrologicznych.
 • Zaborcze: Osoby spod znaku Raka mają tendencję do bycia zaborczymi w kwestii swoich związków i dóbr materialnych, co może prowadzić do konfliktów. Czasem lubią szczypać.
 • Pesymistyczne: Czasami Rak może być nadmiernie pesymistyczny, skupiając się raczej na negatywach niż pozytywnych.
 • Unikające: Raki mogą woleć wycofać się do swojej skorupy niż bezpośrednio stawić czoła problemowi, gdy sytuacja staje się trudna.

    Generalnie Raki, z którymi miałam styczność, które znam i z którymi się przyjaźnię, pracuję, to naprawdę sympatyczni, uczynni, dobrzy ludzie. 

Moje ulubione Raki ze świata sztuki:

        Wisława Szymborska -Włodek (2 lipca 1923-2012) - polska poetka, eseistka, krytyczka, tłumaczka, felietonistka; laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996), jedna z moich ukochanych poetek ever.

         Ernst Ingmar Bergman (14 lipca 1918 - 2007) - szwedzki reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta oraz producent filmowy. Uważany za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii kina, dla mnie arcymistrz, jeden z najukochańszych reżyserów ever. Kocham, uwielbiam jego przepełniony czerwienią i emocjami film pt. Szepty i krzyki

        Czesław Miłosz (30 czerwca 1911-2004) - polski poeta, prozaik, eseista, historyk literatury, tłumacz, dyplomata; w latach 1951-1993 przebywał na emigracji, do 1960 we Francji, następnie w Stanach Zjednoczonych; w Polsce do 1980 obłożony cenzurą; laureat Literackiej Nagrody Nobla, jeden z moich ukochanych poetów.


        Gustav Klimt (14 lipca 1862 - 1918) - austriacki malarz i grafik, symbolista. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, przedstawiciel wiedeńskiego modernizmu. Kocham jego dzieła!

        Jan Alojzy Matejko (24 czerwca 1838 - 1893) – polski malarz, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof. Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy w historii.W dosłownym tego słowa znaczeniu: mały - wielki Człowiek!

        Frida Kahlo, Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón (6 lipca 1907 - 1954) - meksykańska wspaniała i piękna malarka, słynąca z autoportretów, o której opowiada film pt. Frida ze wspaniałą Salmą Hayek w roli tytułowej.


        Nikola Tesla, Никола Тесла (10 lipca 1856 -1943) – serbsko-amerykański inżynier pochodzący z Chorwacji; elektrotechnik, radiotechnik i wynalazca, wegetarianin, geniusz!

        Antoine Marie Jean-Baptiste Roger de Saint-Exupéry (29 czerwca 1900-1944) - francuski pilot, pisarz i poeta. Autor Małego Księcia (1943), jednego z najważniejszych utworów literackich XX wieku, powiastki filozoficznej, którą uwielbiam od dziecka. Uwielbiam też jego utwór Twierdza.

        Gina Lollobrygida (4 lipca 1927-2023) - jedna z najjaśniejszych gwiazd włoskiego kina, niezapomniana Esmeralda i przepiękna Wróżka z Pinokia. 

        Meryl Streep (22 czerwca 1949) - jedna z najwybitniejszych aktorek współczesnych, która chyba nie ma na swoim koncie słabej roli, nawet jak gra w komediach romantycznych.


        Willem James Dafoe (22 lipca 1955) - amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Laureat wielu prestiżowych nagród, którego po prostu uwielbiam (również za uśmiech z diastemą) od wielu lat. Zachwycił mnie rolą w Ostatnim kuszeniu Chrystusa i robi to do dziś, bo podobnie jak Meryl Streep, nie ma na swoim koncie nawet średniej roli. W jego grze widać świetne przygotowanie aktorskie i teatralne doświadczenie.


        Anna Dymna (20 lipca 1951, urodzona jako Małgorzata Dziadyk) - polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" (2003), piękna, wrażliwa i skromna - kocham bezwarunkowo za wszystko.

           Robin McLaurin Williams (21 lipca 1951- 2014) - absolutnie nieodżałowany amerykański komik i aktor. Laureat Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę psychologa w dramacie Buntownik z wyboru (1997), który zapadł mi w pamięć wieloma wspaniałymi rolami, który bawił nas na ekranie jednocześnie cierpiąc na głęboką depresję. Niebawem minie 10 lat od jego samobójczej śmierci...

        Harrison Ford (13 lipca 1942) - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy, który towarzyszy mi od dziecka, więc mam do niego wielki sentyment. 

        Tom Hanks, właśc. Thomas Jeffrey Hanks (9 lipca 1956) - amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Dwukrotny laureat Oscara za pierwszoplanowe role w filmach Filadelfia (1993) oraz Forrest Gump (1994) i zarazem Złotej Maliny za drugoplanową rolę w filmie Elvis (2022). Bardzo go cenię i lubię, zwłaszcza za Szeregowca Ryana.


       Kathy Bates,  Kathleen Doyle Bates (28 czerwca 1948) – wybitna i bardzo osobliwa amerykańska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, reżyserka telewizyjna, laureatka Oscara za bezbłędną rolę w horrorze Misery. Uwielbiam także za rolę w cudownym filmie Smażone zielone pomidory!

            Margot Robbie (2 lipca 1990) - śliczna i bardzo zdolna aktorka, którą po prostu uwielbiam. Na pewno jeszcze niejeden raz zaskoczy nas swoimi rolami.

        Benedict Cumberbatch (19 lipca 1976 ) - niezwykle utalentowany brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny oraz producent. 

        Marcin Grzegorz Dorociński (22 czerwca 1973) - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy oraz działacz społeczny, na ten moment mój the best. Nie dość, że przystojny, to jeszcze niezwykle zdolny.


        Sofía Vergara (10 lipca 1972) - amerykańsko-kolumbijska aktorka, komiczka, modelka, prezenterka telewizyjna i producentka. Znana z roli Glorii Delgado-Pritchett w popularnym serialu stacji ABC Współczesna rodzina. Mnie zachwyciła rolą w serialu pt. Griselda.


        Dan Daniel Gerhard Brown (22 czerwca 1964) - amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych, m.in. głośnej powieści Kod Leonarda da Vinci opublikowanej w 2003.

        George Michael, właśc. Georgios Kyriacos Panayiotou (25 czerwca 1963 - 2016) – nieodżałowany brytyjski piosenkarz, producent muzyczny i kompozytor muzyki pop i soul pochodzenia grecko-cypryjskiego i angielskiego. Wciąż nucę jego piosenki, wciąż nie dotarło do mnie, że odszedł...

        Kevin Norwood Bacon (8 lipca 1958) - amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Laureat Złotego Globu. Mąż jednej żony i facet, który potrafi zagrać wszystko, jeden z moich bardzo ulubionych aktorów.

        Geoffrey Roy Rush (6 lipca 1951) - australijski aktor filmowy i teatralny i producent filmowy. Zachwycający w wielu rolach, szczególnie w Jak zostać królem, Koneserze, Złodziejce książek.

        Inni wybitni przedstawiciele Znaku Raka, których lubię i cenię to m.in.: Katarzyna Grochola - polska pisarka, Emil Zegadłowicz - polski poeta, Franz Kafka - wybitny austriacki pisarz, Marcel Proust - pisarz francuski, Miron Białoszewski - polski poeta, Bruno Jasieński - polski poeta, George Orwell - wybitny pisarz i publicysta angielski, Michalina Wisłocka - polska seksuolożka, Tadeusz Konwicki - polski pisarz i reżyser, Sławomir Mrożek - polski dramatopisarz, Wojciech Kilar - wybitny polski kompozytor, Krzysztof Kieślowski - polski pisarz i reżyser, autor scenariuszy, Donald Sutherland - niedawno zmarły świetny kanadyjski aktor, Tadeusz Sznuk - polski dziennikarz, Helena Vondrackova - czeska piosenkarka i aktorka.

A Wy lubicie ludzi spod Raka? Macie swoich ulubionych przedstawicieli tego znaku? Wszystkim Rakom życzę cudownych Urodzin!

Pozdrawiam i posyłam moc serdeczności wszystkim, którzy jeszcze do mnie zaglądają. Powoli wracam, już trochę odpoczęłam, ale potrzebowałam solidnego resetu. Jako osoba z Wenus w Raku - jestem kobietą wysoko wrażliwą, nieco melancholijną i delikatną. Postaram się nadrobić niebawem blogowe zaległości. Uściski! Niech ten wakacyjny, ciepły czas zodiakalnego Raka będzie dla Was dobrym i kreatywnym, pełnym miłości czasem!

94 komentarze:

 1. Cancer is definitely one of the most interesting signs...didn't realize that so many celebrities were cancer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. It's true, I also didn't know that so many famous people are from under Cancer until I started writing this post. Good, Angie.

   Usuń
 2. Sai che non ho mai conosciuto nessuno del segno del cancro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. È interessante! Ma tutto è possibile. Saluti, Ste!

   Usuń
  2. Mio marito è del segno del Cancro.Buon pomeriggio domenicale.

   Usuń
  3. Buon pomeriggio e saluti a te: a te e a tuo marito.

   Usuń
 3. Beautiful tribute. It gives me more understanding of my mother-in-law. She has a certain determination I've never seen quite like in anyone else. Sensitive yet probably knows how to put things together better than her husband and can still deal with her illness quite well. She is the master of the house. Thanks so much.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I greet you and your mother-in-law strongly and cordially, may everything go beautifully for you. Hugs!

   Usuń
 4. Delightful post! So great to see a variety of entertainers! My co-worker's birthday is soon and she is very creative, and can entertain with being such a go-getter at work. She is organized and is such a loyal friend to get everything done. So it's great to get insight about her zodiac sign. Thank you!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I'm very happy that you like the post, greetings, I wish you a creative new week. :)

   Usuń
 5. Friend Joanna,
  I really like your publications, which are always very complete with content. These specifics about the signs are always interesting.
  Happy July and may your week be peaceful!
  Kisses!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much dear friend! Have a great new week!

   Usuń
 6. Bardzo ciekawe są Twoje posty z cyklu znaki zodiaku. Znam kilka osób spod znaku Raka, są to osoby miłe i cierpliwe, a także empatyczne.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No conozco a ningún Cancer.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój brat jest spod tego znaku i wiele cech widzę u niego, zwłaszcza wrażliwość i uczynność, no i specyficzne poczucie humoru!
  Ale jak każdy swoje wady ma...
  Mój ulubiony rak z przedstawionych, to Tom Hanks:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię Raki - to chyba widać po tym poście. Lubię Hanksa, ale wolę Dafoe. :)))

   Usuń
 9. Czesław Miłosz was published here as well and we are very proud of our Tesla. Marcin is very handsome indeed.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tesla was a genius, the greed of his adversaries prevailed.

   Usuń
 10. Same znakomitości są spod znaku Raka, wszystkie bardzo lubię, malarzy, poetów , chociaż Miłosza nie znam tak dobrze, jak Szymborską. Aktorów mnóstwo i to z pierwszej półki.
  Osobiście Raków za wielu nie znam, ale ten, który jest mi znany jest w porządku, rzeczywiście bardzo rodzinny. Ja jestem Panna, tak jak Ty.
  Pozdrawiam.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam Raki blisko siebie i bardzo cenię. A moją Pannę mam w Słońcu i bardziej jestem Wodnikiem (więcej planet w tym znaku). Uściski i pozdrowienia dla Ciebie, Celinko!

   Usuń
 11. Hello JoAnna! I know a lot of good crayfish. My brother is a cancer. He was born on the third of July.🙂❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cancers are cool, my brother is from Gemini, hugs Julia!

   Usuń
 12. Holaaaa!.Cancer es conocido por i,varios que quiero son cancer,(que bueno que empezaste por aqui y saltaste Geminis,super interesante tu entrada querida,estare atenta a como continuas.Te dejo un gran abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gracias y saludos cordiales, Menta, ¡que tengas una buena semana nueva!

   Usuń
 13. Olá Joanna!
  Excelente post aqui nos presenteias. Por acaso não é o meu signo. Sou Capricórnio. Gostei das informações muito detalhadas destes personagens deste signo Cancer. Muito interessantes.

  Deixo os meus votos de uma feliz semana, com tudo de bom.

  Beijinhos, com carinho e amizade.

  Mário Margaride

  http://poesiaaquiesta.blogspot.com
  https://soltaastuaspalavras.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you dear friend mario, have a good new week!

   Usuń
 14. Querida Joanna, me encanto tu post y siempre me gusto Harrison Ford.
  Yo soy de virgo, espero tu post de este signo.
  Siempre es un placer visitarte mi bella amiga
  Abrazos y te dejo un besito bella

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ¡Gracias querida Liz, también me ha gustado Harrison Ford durante mucho tiempo!

   Usuń
 15. Espero que hayas tenido unas lindas y divertidas vacaciones.
  Abrazos y besitos mi bella amiga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Besos y saludos para ti, querida amiga, que tengas una buena semana nueva!

   Usuń
 16. Dear friend, welcome back to the blog, I`m happy to read you! hope you had a nice vacation. 💎💙🌊💦🐟
  I loved your post, it`s excellent.
  Cancer is the sign most related to the home. They are nostalgic and sentimental, are warm people, I like that zodiac sign.

  Sending lots of hugs and kisses

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gracias, querida Karolina, saludos, el poder de los ángeles buenos que te envío.

   Usuń
 17. Es un genial signo. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 18. You have beautifully described the constellation Cancer.
  I know few people with this zodiac sign.
  I wish you a nice holiday time.
  Greetings Irma

  OdpowiedzUsuń
 19. Dorociński: super aktor. Moi rodzice są spod znaku raka. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorocińskiego uwielbiam, a Ty masz superrodziców.

   Usuń
 20. Dear JoAnna! I missed you! Hope you've had a good rest. The Cancer is an interesting zodiac sign! My aunt Galina and cousin Marina (they are very special for me) are Cancers.

  OdpowiedzUsuń
 21. Very interesting to know about Cancer

  OdpowiedzUsuń
 22. Witaj Asiu 🩷
  Bardzo interesujący post. Wiele ciekawych inspiracji dowiedziałam się o osobach spod znaku raka. Chociaż osobiście nie znam nikogo urodzonego w tym znaku.
  Odpoczywaj Kochana jak najwięcej i nabieraj sił. Serdecznie pozdrawiam i ściskam 😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moniczko, moc pozdrowień dla Ciebie!

   Usuń
 23. Mam córkę spod tego znaku, więc niejako mam wiedzę z pierwszej ręki :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Jestem zodiakalnym raczkiem i naprawdę 95% tego co tutaj nam napisałaś się całkowicie zgadza :-) cieplutko pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczki są cudne, lubię wszystkie, które znam! Pięknych Urodzin!

   Usuń
 25. Chyba nie znam żadnego Raka osobiście, albo po prostu o tym nie wiem. Przedstawiłaś znakomite grono osobistości ze świata kultury i sztuki. Teraz baczniej się będę przyglądać kto jest spod tego znaku? Wydaje się, że są to niezwykłe osoby. Serdecznie pozdrawiam. 🤗 Udanych wakacji!🏖

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie słucham (bo czytałam 15 lat temu, jak tylko wyszła) "Prowadź swój pług przez kości umarłych" - narratorka tej powieści opowiada np., że jak Uran jest we Lwie, to są rózne rewolucje, a horoskopy stawia wszystkim znajomym. :D Czasem warto znać czyjś znak. :))) Ja np. jak kogoś lubię intuicyjnie, to potem się okazuje, że jest spod Wodnika, którego mam w ascendencie. :))) Uściski!

   Usuń
 26. Estupenda explicación!!.
  Te deseo muy felices días.
  Regresaré en Septiembre.
  Un beso.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muchas gracias amiga Amalia! Saludos y besos!

   Usuń
 27. Znam osobiście jedną " Raczkę," która mimo różnicy pokolenia jest bardzo bliska mojemu sercu. Ta charakterystyka świetnie do niej pasuje, po wieloma względami jest to osoba wyjątkowa i o nieprzeciętnej wrażliwości. Natomiast co do twórców, o których wspomniałaś, faktycznie kim jak nie Rakiem mógłby być Kafka, Proust, czy Miron Białoszewski lub Mrożek? Jeśli chodzi o Donalda Sutherlanda zawsze go uwielbiałam za jego niesamowitą charyzmę i wrażliwość wyczuwalną pod jego dość kontrowersyjną aparycją. Jeśli o mnie chodzi ta mieszanka sprawiała, że zawsze uważałam go za wybitnie atrakcyjnego i niebanalnego aktora i mężczyznę. Życzę Ci wspaniałych wakacyjnych wrażeń i samych pięknych dni 👍🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję, Elu, pozdrawiam świetliście!

   Usuń

 28. A great zodiac sign, these people have a lot of sensitivity.
  Hugs

  OdpowiedzUsuń
 29. Qualquer dia torno-me um especialista da matéria, já que tenho aprendido muito com os teus magníficos posts.
  E é interessante acrescentares gente famosa de cada signo.
  Boa semana minha amiga.
  Abraços.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obrigado e cumprimentos, caro amigo, boa semana nova. Abraços.

   Usuń
 30. Niestety nie znam żadnego raka ale wpis przeczytałam z zainteresowaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Wow, moltissimi personaggi famosi sono nati sotto il segno del cancro. Come sempre bellissimo post, molto interessante.
  Un abbraccio e buona settimana 😘

  OdpowiedzUsuń
 32. Znam kilka raczków i jest to dla mnie mieszanina osobowości, ale ze zdecydowaną przewagą dobrych, wrażliwych i empatycznych ludzi. Jednego raka nie wspominam aż tak dobrze, ale ponoć wyjątek potwierdza regułę, więc wszystko się zgadza :)
  Moi najukochańsi z Twojej listy to cudowna i jedyna Meryl Streep i Tom Hanks, wspaniały i niepowtarzalny w każdej postaci...
  Ściskam JoAnko, wypoczywaj efektywnie i pełną piersią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Iwonko, serdecznie Cię pozdrawiam!

   Usuń
 33. Kiedyś miałam nie najlepsze zdanie o Rakach. Z powodów, rzecz jasna, osobistych 😁 Ale je zmieniłam. Kobiety Raki mają w sobie coś fajnego, ciepłego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas ma wady i zalety. :D Ale ja generalnie lubię Raki.

   Usuń
 34. Hello JoAnna,
  Nice post. Very special to read about the zodiac sign Cancer.
  Funny that the characters of well-known figures are taken a closer look. Very nice!!

  Many greetings,
  Marco

  OdpowiedzUsuń
 35. Ciekawy i kompletny post na temat cech znaku Raka. Tyle znanych osób tego znaku.
  Wyjeżdżam na urlop do sierpnia i ciężko będzie mi odwiedzić znajomych, jak wrócę do domu to odwdzięczę się wszystkimi wizytami 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udanego urlopu Mario, odpoczywaj i ciesz się życiem!

   Usuń
 36. Moja córka jest spod tego znaku i dziękuję Ci za tyle informacji ! Dużo znanych osób urodziło się w tym znaku zodiaku.
  Pozdrawiam serdecznie. Wypoczywaj i ciesz się latem, Joasiu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypoczywam, Izo, bo miałam naprawdę pracowity rok, uściski i moc serdeczności!

   Usuń
 37. Znam jedną osobę spod znaku Raka i faktycznie jest bardzo wrażliwa i empatyczna. Ogólnie bardzo dużo się zgadza.
  Miłego wieczoru Joasiu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są tylko ogólne prognozy, ale zawsze warto wiedzieć, uściski Kingo!

   Usuń
 38. Nawet nie przypuszczałam, że tyle sławnych osób jest spod znaku Raka. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 39. That is a lot of famous people who are a Cancer! Cannot believe it has been 10 years since Robin Williams died. I am a Taurus :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes, Ananka, Robin Williams has been gone for a long time, it's hard to believe when it's gone.

   Usuń
 40. I’ve learned a lot about the sign of Cancer on this post. Antoine de Saint-Exupéry’s “Terre des Hommes” is my life-time favorite book.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes, Yoko, "Earth, Planet of People" is also a wonderful book. And I read the story "Le Petit Prince" in the original, in French.

   Usuń
 41. Hello!
  and welcome back to the world of blogs and bloggers, those hardy people of the virtual world.
  I enjoyed finding out more about people of this sign, look at all the people I love from the arts world who are of this sign and I didn't even suspect! Hugs!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for your kind words, dear Marisa greetings, may the new week bring you a lot of joy.

   Usuń
 42. I love how you've highlighted the emotional depth and intuitive nature of those born under this sign. it's fascinating how closely they are tied to water and the moon, emphasizing their nurturing and empathetic qualities....

  OdpowiedzUsuń
 43. Nie znam nikogo spod znaku Raka ale lista osobistości ze świata kultury i sztuki jest imponująca. Bardzo lubię Toma Hanks'a i Harrisona Forda. JoAsiu, życzę Ci udanych, relaksujących wakacji. Ściskam mocno i serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kochana Łucjo, posyłam Ci moc serdeczności i dobrych myśli!

   Usuń
 44. Ależ tych utalentowanych raków jest wielu. Nie wszystkie nazwiska są mi znane, ale większość z nich jest mi znana i lubiana. Najbardziej lubianym rakiem jest mój mąż. Ma bardzo wiele z cech, które wymieniłaś. Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałych wakacji🌹

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Raki są bardzo fajne i kreatywne. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wizytę!

   Usuń
 45. Olá, amiga Joanna
  Passando por aqui, para desejar um lindo fim de semana com tudo de bom.

  Beijinhos, com carinho e amizade.

  Mário Margaride

  http://poesiaaquiesta.blogspot.com
  https://soltaastuaspalavras.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 46. Olá, amigo Mário! Obrigado pelo seu comentário, tenha um bom fim de semana!

  OdpowiedzUsuń
 47. I didn't know all of these famous people were cancers but I'm not surprised!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. These people were born during Cancer - they are from this sign.

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, zawsze odpiszę i zajrzę do Ciebie w miarę czasowych możliwości: czasem szybko, niekiedy później, ale zajrzę na Twój blog. Pozdrawiam. :)