piątek, 29 sierpnia 2014

"Jestem twoim grzechem, twym sekretnym lustrem..." ***


niewinność


nastanie przedziwny dzień
ustami rozczochrasz mi rzęsy

wygładzisz blask jasnych loków

przyjdzie tajemna noc
spojrzysz na moje ciało
jak na zgubiony pierścionek

nadejdzie istotna chwila
rozkwitniesz we mnie kwiatem
w najbielszym odcieniu bieli

a ja odejdę jak driada
w rozległe konary drzew
sokiem wyssanym z ziemi

ochrzczę dziewiczą samotność
strach wybieleje jak całun
wyprany w kryształkach łez

moje lustrzane odbicie
prześle ci perskie oczko
kochanie jest rozgrzeszeniem

lecz nie wiem
co to jest grzech


JoAnna Idzikowska - Kęsik, 28 VIII 14Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.


Antoni Libera, Madame *** Andrzej Mogielnicki
*obrazki z netu

44 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Cały czas leje jak z cebra, ale jest OK, pozdrawiam, Aniu!

   Usuń
  2. Dojrzałe wersy pełne ciepła i liryzmu. Miedzy strofami kryje się wiele uczucia. Jeżeli ktoś tak bardzo wierzy i ufa uczuciu, czysto i przejrzyście włada piórem, pewną myślą pokazuje nam czytelnikom podmiot. Jak można to nazwać grzechem. Czy jest takie słowo jak grzech? Tu należy się dłużej zatrzymać...
   Pisz i nektar samej siebie, Twojego wnętrza przekazuj dla potomnych. Zapisuj w spichlerzu swojej twórczości. Gratulacje Joanko
   Yvette

   Usuń
  3. Yvette, dziękuję i pozdrawiam ciepło, bo i ciepło wreszcie się u mnie zrobiło!
   Serdeczności, j.

   Usuń
 2. Witaj Joasiu!
  No właśnie, czym jest grzech i czy w ogóle jest coś takiego?
  Pozdrawiam serdecznie i do siebie zapraszam.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma czegoś takiego.
   Przyjdę, Michale, wiesz, że przyjdę, choć nie wiem, kiedy.
   Serdeczności!

   Usuń
 3. ...Na zakończenie dnia,
  pozdrowienia dwa.
  Jedno cieplutkie i milutkie,
  drugie rozkoszne i słodziutkie...

  ¯*•. CUDOWNEGO WIECZORU
  ...*•-•* SPOKOJNEJ NOCY
  ……. .•*..*SŁODKICH SNÓW

  OdpowiedzUsuń
 4. Grafomańskie jęki niezaspokojonej macicy.! Może lepiej robić coś innego ,np.malować talerze albo je myć, byle dobrze.!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poznaję tę cudowną interpunkcję. :-)))
   Poznam ją zawsze i wszędzie.

   Może lepiej, a może nie lepiej. Niezaspokojona macica, cóż za metafora, może ją kiedyś wykorzystam.
   Nie pozdrawiam anonimów. Choć domyślam się któż to napisał, interpunkcja Panią zdradzi zawsze.

   Usuń
  2. Ha, ha, ha...pusty śmiech ogarnia, kiedy ktoś pluje jadem i złośliwością, szczególnie, kiedy sam nie potrafi pisać poprawnie po polsku.
   Może, "Ktosiu" pochwal się swoją twórczością, jeśli takową posiadasz i jeszcze, aby była tak dobra i na tak wysokim poziomie, jak wiersze p. Joanny.

   Usuń
  3. Dziękuję, choć żałuję, że wpis anonimowy. :(

   Ten Ktoś łazi za mną po NK od jakiegoś czasu. Wiedziałam, że przyjdzie i tutaj i wiedziałam, z jakim tekstem. Zero zdziwienia.Najfajniejsze jest to, że fikcyjnym kontom każe odsłaniać twarze, a nie było Ktosia stać, żeby tutaj podpisać się swoim pięknym imieniem, oznaczającym łaskę do Boga.:)) Generalnie jest śmiesznie.

   Usuń
 5. I ja poznaję tę interpunkcję. Niebywałe, że zazdrość może przybierać taką formę, a nie spodziewałam się tego po pani filolog. Cóż, po wpisie widać - jaki z niej znawca poezji. Moze niech sama coś w końcu napisze, skoro tak wyśmienicie się na tym zna, a nie wkleja ( na NK ) nałogowo wiersze innych Autorów.

  Joasiu, wiersz jest bardzo dobry i zatrzymuje swoją treścią na dłużej. Pisać o miłości - nie każdy potrafi. Ty robisz to w wyjątkowy i ujmujący sposób.
  Uwielbiam Cię czytać.

  Pozdrawiam cieplutko :)
  Gracjaa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, Gracjo, dziękuję, że do mnie zajrzałaś, cieszę się i tylko powiem: vice versa, tudzież też uwielbiam czytać Ciebie!
   Pozdrawiam! j.

   Usuń
 6. Pani JoAnno! Piękny wiersz i proszę się absolutnie żadną złośliwością nie przejmować!
  Jak tam samopoczucie przed rozpoczęciem roku? Za szybko wakacje minęły... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Ago, najfajniejsze jest to, że zawsze podkreślam, iż nie pretenduję do miana poetki a nawet autorki wierszy. Piszę, bo chcę.
   A malować talerze, jak będzie taka potrzeba, też potrafię, tu, w mieście ceramiki, jest to przydatna umiejętność. Można znaleźć dobrze płatną pracę. ;-))

   Co do samopoczucia, to nawet nie wiesz, jak się cieszę.
   Moje życie wróci wreszcie do normy, choć pewnie na początku będzie mi trudno przestawić się na dzienny tryb życia.
   Stęskniłam się za pracą, młodzieżą, mam mnóstwo nowych pomysłów na projekty, wolontariat i takie tam i mam nadzieję, że skończę staż.

   Pozdrawiam i życzę Ci dobrego startu w nowy rok szkolny!

   Usuń
 7. JoAnno, cóż za erotyk:)
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, czasem tak mam. ;-))
   Pozdrawiam deszczem, pada i pada i końca nie widać.

   Usuń
 8. Joasiu bardzo dobry erotyk, Swietnie oddajesz klimat, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję, Alino, cieszę się, że do mnie zaglądasz, serdeczności!

   Usuń
 9. !cyt." Choć domyślam się któż to napisał, interpunkcja Panią zdradzi zawsze". Prawda!Jednak w odniesieniu do Pani.! Interpunkcja w Pani zdaniu, i nie tylko, taka powinna być:Choć domyślam się, kto tak napisał.
  Chór pochwalny internetowego koła wzajemnej adoracji, wiersze wydane własnym nakładem nie są dowodem prawdziwego talentu pisarskiego,na miarę Mickiewicza, Miłosza, Szymborskiej czy Różewicza.! Więcej pokory!.Grafomanów nie pozdrawiam i grafomaństwa nie uprawiam .Moje osiągnięcia zawodowe nagradzano wielokrotnie m. in.: Złotym Krzyżem Zasługi i nagrodami Ministra Oświaty. !

  OdpowiedzUsuń
 10. Pisz, JoAsiu. Pisz i publikuj. Bardzo lubię czytać Twoje mądre i niebanalne wiersze. I mimo, że czasem muszę któryś czytać kilka razy więcej, aby go zrozumieć, to jednak zawsze czekam na kolejne z niecierpliwością małego dziecka.

  Złośliwościami i krytykanctwem hejterskich miernot w ogóle się nie przejmuj. Działają bowiem według starej zasady: damnant quod non intelligunt; kryjąc się dodatkowo za pozorną maską internetowej anonimowości. A jeśli dołożyć do tego jeszcze zazdrość i małostkowość, wówczas jasnym się staje, skąd w takiej personie tyle złości i zawiści, do wszystkich wokół - szczególnie tych zdolniejszych, mądrzejszych, zapewne bardziej oczytanych, lepiej wykształconych i być może młodszych.

  Pozdrawiam i czekam na kolejne wiersze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Janina Jędrusiak -Bramora1 września 2014 13:01  " Choć domyślam się któż to napisał, interpunkcja Panią zdradzi zawsze."

  JσAηηα Idziιқoฬʂк∂-Ƙęىiιқ (http://venapoetica.blogspot.com/)ƇٱεளɳoGɤód☻

  Zdanie powinno mieć taką formę ,interpunkcję:Choć domyślam się, kto tak napisał.

  Istotnie, powinna Pani jeszcze dużo nad sobą pracować.!Hymn pochwalny internetowego koła wzajemnej adoracji czy wiersze wydane prywatnie ,własnym nakładem nie są dowodem talentu na miarę Miłosza czy Szymborskiej. Więcej pokory.!Nie uprawiam i nie pochwalam grafomaństwa, cenię dobrą poezję.Moje osiągnięcia zawodowe doceniano i nagradzano wielokrotnie, m.in. ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI , nagrodami MINISTRA OŚWIATY i Głównego KOMITETU JĘZYKA POLSKIEGO I LITERATURY.Jest tych nagród o wiele więcej ,ale wymieniam przez skromność te, z których jestem najbardziej dumna.!Zapewniam ,że otrzymałam je zasłużenie, odpowiednio do mojego wykształcenia,wiedzy, mądrości, osiągnięć zawodowych .Blokuje mnie Pani ,więc zmuszona jestem tu odpowiedzieć na Pani złośliwe wiersze i uwagi pod moim adresem, publikowane na swoim blogu i w pewnych profilach.Nie pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Janino,

   przede wszystkim nie życzę sobie Pani wizyt na moim blogu. Wystarczy mi aż nadto inny portal.

   Po drugie równie ważne: ma Pani JEDNO nazwisko, więc proszę sobie nie dodawać pod publiczkę.
   Po trzecie: to Pani mnie pierwsza zablokowała. Zanim zaczęła mnie Pani zaczepiać, już byłam zablokowana, gdy tylko zwróciłam Pani uwagę, że wkleiła Pani na profil mój wiersz bez podania autora (wtedy mnie Pani nie znała, więc nie byłam jeszcze grafomanką?). Od tego się zaczęło.

   Jeżeli Pani myśli, że jakiekolwiek wiersze poświęciłam Pani lub napisałam je o Pani, to grubo się Pani myli i zbyt sobie schlebia. Mam tyle zajęć, że poświęcanie wiersza jakiejś obcej osobie z Myszkowa, to byłby zbyt duży luxus.

   I jeszcze: ustąpiłam Pani miejsca na forum poetyckim (na którym byłam wiele lat i nigdy wcześniej tam Pani nie widziałam!) i na profilu Pana, którego uporczywie Pani adoruje (Państwa sprawa). Odeszłam stamtąd w nadziei, że nie będę mieć z Panią styczności. nadzieja bywa złudna, niestety.

   Pokory mi nie brakuje (gdyby była Pani lepszym psychologiem, zapewne by się Pani domyśliła, ostatecznie wyszpiegowała Pani dużo).
   Natomiast Pani, taka erudytka, powinna się wstydzić, że zaczepia Pani w internecie osobę, która jest w wieku osób klasy, jakiej była Pani - jak mniemam - świetną wychowawczynią. Doprawdy to jest przykre, zwłaszcza, że nauczyciele raczej powinni umieć motywować, a nie dołować. Dużo lepsze efekty osiąga się wzmacniając pozytywnie, naprawdę. Dziwne, że przez tyle lat pracy pedagogicznej nie doszła Pani do tak prostego wniosku...

   Pani odznaczenia nie mają wiele wspólnego z obecną Pani postawą wobec młodszych kobiet, których mogłaby Pani być matką, ale na szczęście nie jest (wiem z wielu źródeł, że nie jestem jedyną osobą, której dała się Pani we znaki. Ludzie patrzą i obserwują i byłaby Pani niesamowicie zdziwiona, gdyby zobaczyła wszystkie maile, jakie dostałam na priv odnośnie Pani osoby).

   Wykształcenie i wiedza to jedno, a mądrość i ŁAGODNOŚĆ to już zupełnie inna sprawa. A tak by the way, Pani Janino: dzienne studium, dwa fakultety, sześć podyplomówek - ma Pani tyle? Czy tylko czteroletnie coś tam i roczną podyplomową z polskiego?

   Proszę się ograniczyć z hejtami do mnie do jednego portalu, to i tak nadmiar Pani działania. Podobnie jak wypisywanie, że nie doczekam wnuków, bo umrę na tarczycę, co uważam za szczyt szczytów.
   Tu nie jest Pani mile widziana i samej sobie wystawia Pani uroczą laurkę emerytowanej polonistki znęcającej się nad zupełnie obcą osobą.


   Ach, i jeszcze jedno, Pani Janino:

   "wiersze wydane prywatnie ,własnym nakładem nie są dowodem talentu na miarę Miłosza czy Szymborskiej. Więcej pokory.!Nie uprawiam i nie pochwalam grafomaństwa, cenię dobrą poezję." - samozwańczy hrabia z Torunia tak bardzo przez Panią lansowany tylko dlatego, że nosi spodnie... wydaje własnym sumptem - a nawet jeśli nie własnym, to wznosi się, normalnie lata - już nie powiem po czym. Gratuluję dobrego gustu, jak widać, nie każdy ma tak wysublimowany, jak Pani. Byłoby też milo przeczytać na forum, które zaczęła Pani okupować (bardzo despotyczna z Pani osoba) coś wychodzącego poza program szkoły średniej, w której Pani uczyła, bo życie to ciągła zmiana i nudno jest czytać wierszyczki omawiane na polskim.

   Życzę dalszych sukcesów w wyszukiwaniu perełek poetyckich w internecie. A ode mnie, jak już wcześniej prosiłam, bardzo proszę się trzymać z daleka.

   Z góry dziękuję i - mam nadzieję - bez odbioru. W razie czego mam skopiowane wszystkie Pani wypowiedzi na mój temat. ;-)))

   Nie musi mnie Pani pozdrawiać, nie oczekuję tego, to byłoby zbyt piękne. ;-)

   Usuń
  2. Taki poziom reprezentuje Pani mgr Bramora, wklejajac na fora, na profile w komentarzach, takie oto wytwory na mój temat (fajny nauczyciel, wychowawca, polonista) :

   ♥Janina♥ Bramora (Jędrusiak)
   wczoraj 23:57 (26 i 16)
   AMEN , TOBIE ŻYCZĘ TEGO SAMEGO,ALE BEZ FOTEK.ZNOWU GLUTEN CI ZASZKODZIŁ I MASZ PEŁNE GACIE???:))))DAJ NA LUZ"ZAZDROŚĆ CIĘ ZABIJE I ŻÓŁĆ.!   ♥Janina♥ Bramora (Jędrusiak)
   dzisiaj 10:41 (27 I 16)


   Kiedy rodzi się wielka,genialna poetka,w ogniu Jej poezji grzejemy wszyscy nasze serca,podziwiamy kunszt słowa poetyckiego.Do końca pracowitego żywota nic w Niej nie wysycha:ani rozum ,ani talent,ani nawet poczucie humoru-wszystko na miarę Nobla!Wielkie poetki nie rodzą się jednak na kamieniu.Najczęściej ,zwłaszcza tu, w internecie,spotykamy uzurpatorki ,blogowe - " pojętki "jednodniówki, w których wszystko przed czasem wysycha,zwłaszcza resztki rozumu i -pochwa.!Taka "pojętka" lata,biega jak głupia kura po każdym podwórku i wrzeszczy: " OSRAM,OSRAM,OSRAM"!A tu nic, cisza, żadna żarówka nie chce zajarzyć w jej łbie.!"Cicho wszędzie, głucho wszędzie,głupio było,głupio będzie"--Wiadomo-Ciemnogród-tak nazywa swoje rodzinne miasto-BOLESŁAWIEC.To zapewne taki swoisty przejaw lokalnego "patriotyzmu"

   Kiedy umierał wielki poeta J.W.GOETHE,wołał przed śmiercią:"WIĘCEJ ŚWIATŁA"!A co będzie wołać w godzinie śmierci" pojętka jednodniówka"?"
   -OSRAM ,OSRAM,OSRAM--
   -zapewne--- SIEBIE SAMĄ.!

   Usuń
  3. NIC nie czyta, a wie o rzeczach, o których pisałam li tylko na tym blogu...
   36‹ wstecz1
   2
   3
   4
   dalej ›
   Pokaż profil
   ♥Janina♥ Bramora (Jędrusiak)
   Myszków
   Napisz wiadomość275Rozwiń
   wczoraj 20:31


   Nie czytam nic twojego autorstwa, szkoda czasu ,ale inni z twojej klasy, miasta czytają i mają niezły kabaret za darmo.!Bawcie się dobrze z Luk -rysą ,chociaż głupio i uważajcie,żeby was te komary brazylijskie nie pogryzły.!Bo gdy jeszcze zmniejszą się wasze głowy ,to laptopy i nie tylko przydadzą się wam nie dla głowy ,ale dla d--- ."Jarzysz?"


   Sójki

   Bajka to nienowa,
   Pokłóciły się dwie sójki…
   Od słowa do słowa
   Doszło między nimi do bójki.

   Nagle sójkę w bok
   Jedna sójka drugiej sójce dała,
   Bo przez cały rok
   Jedna drugiej ustąpić nie chciała.

   Wzięły się za łby,
   A właściwie za łebki sójcze,
   Jak prawdziwe lwy
   Posyłały spojrzenia zabójcze.

   Choć ze dwa lub trzy
   Sójcze piórka w sumie straciły,
   Ani jednej łzy
   Na złość sobie nie uroniły!

   Za to cały las
   Aż do łez się śmiał z tej bójki,
   Więc na drugi raz
   Sójka sójce nie da w bok sójki.

   Zbigniew Dmitroca

   Usuń
  4. Pani Jasiunia nie odpuszcza.
   Mądre przysłowie: Uderz w stół, a nożyce się odezwą...

   Wpis z dzisiaj:

   976 w odpowiedzi na @ ℑσAηηค A. Idziιқoฬىк∂ (http://venapoetica.blogspot.com/)
   dzisiaj 17:02
   JoAnna Idzikowska-Kęsik

   XxX

   Istnieje miłość od samych korzeni
   do głębi symboli i archetypów...

   Byłam z tobą dzisiaj w nocy
   tak blisko mocno zmysłowo
   namiętnie.

   Moje usta twoje zęby
   język palce błądzące po ciele
   alchemia pożądania,

   Gorący oddech we mnie
   wypełniona pustka
   obalony mit o grzechu.

   Zapach smak strumień bieli
   sypiącej transcendentalne
   konfetti rozkoszy.

   I ten biedny duchowy przewodnik
   w cieniu
   speszony totalnie

   pornograficznym proroczym snem...

   2014

   Zgłoś | Cytuj
   Joanna Idzikowska-Kęsik
   Wpis na grupie Ludzie wiersze piszą... w temacie Dwulicowość. Fałsz i obłuda.
   6.04.2016, 20:25

   e-bzdety

   nęka mnie
   prześladuje jakiś
   okropny avatar

   avatar - widmo

   taki który krzyczy wrzeszczy
   w którym wszystkiego jest za dużo

   pudru różu cienia blue
   na spuchniętych powiekach
   i szmineczki w okrutnym kolorku
   na zaciętych ustach
   loczków za dużo
   kwiatków
   ciętych doniczkowych sztucznych
   i negliżu
   też za dużo

   za dużo buty
   miny pod hasłem
   ja was wszystkich przerastam
   jesteście mali beznadziejni
   jesteście niedouczeni

   wlecze się za mną jak
   grześ przez wieś za piaseczkiem
   trąca beszta i zaczepia
   to Ja zauważ jestem
   naj jestem the best

   Ja Ja Ja
   najmilsze dla samej siebie
   Ja
   tu jestem zaraz ci dowalę
   zaraz cię zniszczę
   Ja ci pokażę ty brzydkie
   zezowate garbate grafomańskie
   niedouczone czupiradło

   biedny s@motny zdesperowany
   psychicznie rozstrojony avatar
   wirtualne coś
   realne

   nic

   JoAnna Idzikowska - Kęsik, 6 IV 16


   Odpowiedz

   Cytuj
   # 977 w odpowiedzi na @♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
   dzisiaj 17:03
   ♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora napisał(a):
   Pani od rysunków

   biedny s@motny zdesperowany
   psychicznie rozstrojony avatar
   wirtualne NIC
   realne

   NIC


   Pokaż profil
   ♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
   Myszków


   Na jej miejscu nie reagowałabym na ten wierszyk. :)))

   Usuń
  5. Pani od rysunków

   biedny s@motny zdesperowany
   psychicznie rozstrojony avatar
   wirtualne NIC
   realne

   NIC


   -----------

   Na dodatek pani Jasiunia wykazuje się brakiem wiedzy o tym, co to są zajęcia artystyczne.
   Pani Jasiuniu, proszę sobie zajrzeć w podstawę programową, bo rysunki to margines tych zajęć.

   ;-))))))))

   Usuń
 12. Pięknie ubrałaś w słowa ulotne chwile:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pani Joasiu miałam na NK doczynienia z tą panią co sie chwali róznymi osiągnięciami.
  Niech pani uważa bo to jest bardzo zła kobieta i mściwa jak nie wiem co. Taki chłopak co już skasował profill mi napisał że jest podła i dużo kobiet tak traktuje jak panią.
  A pani pusze ładnie i niech sie pani szcześci. pozdrawiam aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze mam dylemat czy odpisywać na anonimowe komentarze.
   No,ale wiem, że nie każdy prowadzi blog lub ma konto Google.

   Pragnę zapomnieć o Pani J.B. i jej podobnych paniach, więc przemilczę i tylko pozdrowię.

   Usuń
 14. Odpowiedz

  Cytuj
  # 2380 w odpowiedzi na @♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
  wczoraj 12:31

  tak można bez końca
  (ale czy to jest poezja?)
  Kto wie, jaka była?
  Rozwiązła – Zakochana
  Próżna – Ambitna
  Cukierkowa – Piękna

  Zrozumieć Merlin Monroe..?


  Jarosław Perkowski
  Pokaż profil
  ℑσAηηค A. Idziιқoฬىк∂ (http://venapoetica.blogspot.com/)
  ❀ ௰iεŚ NiεSiεlska ❀
  Napisz wiadomość
  100
  Rozwiń

  ____
  Jeden nieuk napisał ,a drugi powtarza.!Nie odróżniają MARILYN od MERLINA.!

  MARILYN MONROE

  a-
  MERLIN – to jeden z bohaterów legend arturiańskich. Wielki czarodziej. Przyjmuje się, że postać tę wymyślił Geoffrey z Monmouth.

  _____
  Owszem, licentia poetica, ale nie każdy znaffca wie o co kaman. :))
  Pokaż profil
  ℑσAηηค A. Idziιқoฬىк∂ (http://venapoetica.blogspot.com/)
  ❀ ௰iεŚ NiεSiεlska ❀
  Napisz wiadomość
  100
  Rozwiń

  "Znaffca",zwłaszcza zasad ortografii i semantyki,wie???KĘDZIERZYN KOŹLE a KĘDZIERZYN koźle!Ach, to, wg .niektórych ,tylko licentia poetica!:))))

  _____LICENTIA POETICA- Pierwotnie określenie dotyczyło poezji, później objęło także inne dziedziny literatury. Licentia poetica to zasada dopuszczająca maksymalną swobodę tworzenia, skutkującą np. zmianą form składniowych, gramatycznych, zasad logiki, smaku czy prawdopodobieństwa, JEDNAK NIE ZASAD SEMANTYKI.!

  Jest różnica zasadnicza ,semantyczna między znaną gwiazdą MM i arturiańskim czarodziejem Merlinem.!Jeżeli ktoś tego nie rozumie,niech przyzna się do swojego nieuctwa,braków wiedzy ,wykształcenia,, ignorancji i nie odwołuje się do pojęcia ,którego nawet nie rozumie.Bełkot pseudointelektualny nie zastąpi rzetelnych studiów, ugruntowanej wiedzy i myślenia własnego.!
  Pokaż profil
  ♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
  Pokaż profil
  ♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
  Myszków
  Napisz wiadomość274Rozwiń

  OdpowiedzUsuń
 15. Odpowiedz

  Cytuj
  # 2382 w odpowiedzi na @ABBRA Stamtąd
  dzisiaj 11:46
  Shakespeare i Szekspir,to wciąż ta sama osoba genialnego poety i dramaturga, Monachium i Munchen, to wciąż to samo miasto.! Marilyn i Merlin - to dwa wyrazy o różnym znaczeniu. Semantyka i logika kłania się, nie tylko wszystkim nauczycielom ze szkół specjalnych i ich uczniom.Mimo wszystko pozdrawiam i zapewniam ,że jestem miła, tylko tak jak wielu myślących ludzi nie cierpię głupoty.Czy masz ochotę także obrażać np. prof. Bralczyka albo Miodka tylko dlatego ,że nie godzą się na powszechne obecnie niechlujstwo językowe, bylejakość formy i treści.!???
  Pokaż profil
  ♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora


  ---

  Nauczyciele ze szkół specjalnych, pani Jasiuniu oraz ich wychowankowie - to też ludzie, jakby pani coś umknęło w tym zauroczeniu sobą. :)))

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak się zachowuje osiemdziesięcioletnia, zacna dama:

  wczoraj 19:34
  /.../

  Lubię fajans mych oczu i zapach kleisty
  Farby, rumieńcem śmierci młodzącej mat twarzy.

  /.../

  Bolesław Leśmian, Lalka, fr.
  Pokaż profil
  ℑσAηηค A. Idziιқoฬىк∂ (http://venapoetica.blogspot.com/)
  ❀ ௰iεŚ NiεSiεlska ❀
  Napisz wiadomość101Rozwiń
  Odpowiedz

  Cytuj
  # 2404 w odpowiedzi na @ ℑσAηηค A. Idziιқoฬىк∂ (http://venapoetica.blogspot.com/)
  wczoraj 23:35
  Walduś Kiepski o d .... Powiedz no, czy to coś z przodu twojej głowy to twarz czy d...?
  Pokaż profil
  ♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
  Myszków
  Napisz wiadomość274Rozwiń

  OdpowiedzUsuń
 17. Odpowiedz

  Cytuj
  # 394 w odpowiedzi na @♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
  wczoraj 11:37
  Nie sądziłam ,że aż tak mi zazdrościsz.
  ZERO DYSKUSJI i jeszcze widok kogoś z gębą i mentalnością obozowej kapo.KONIEC, TO JUŻ OSTATNIA MOJA ODPOWIEDŹ.

  Pokaż profil
  ♥Janina♥ Jędrusiak-Bramora
  Myszków
  Napisz wiadomość275Rozwiń


  ---------------------------------------------------------------

  czego pozazdrościć
  starej zołzie z netu

  samouwielbienia buty
  i tupetu
  wiary w hejtowanie
  i gnębienie ludzi
  obnażania cycków
  pomarszczonej buzi
  piegowatych ramion
  i żopy jak taczki
  futerek wyjętych
  z szafuni dziwaczki

  czego tu zazdrościć
  prastarych orderów
  osiągnięć z uczelni
  czy innych papierów

  a może miłości
  wyimaginowanej
  nieco popapranej
  (niemalże zoranej)
  jednak nadal
  jeszcze
  nieskonsumowanej

  ach już wiem
  już czuję
  czego mam zazdrościć
  urody i klasy ogłady litości
  dla takich maluczkich
  idiotek kretynek małpek
  które gnębi
  robiąc wredną minę

  na które wylewa
  niezdrowe frustracje
  bo myśli - niesłusznie -
  że zawsze ma rację

  albo taka biedna
  samotna jest ona
  i w chorej wyższości
  nadęta matrona
  nawet nie chce przyjąć
  prostej wiadomości
  że zniknie niedługo
  w bezkresach nicości

  że pochłonie ziemia
  wszystkie brzydkie piegi
  i obwisłe cyce i członki lebiegi
  i że - choćby chciała- bidulka
  być święta nikt o tej damulce
  nie będzie pamiętał
  a jeśli gdzieś komuś
  w pamięci zatrzeszczy
  to jako wariatka
  która wiecznie wrzeszczy

  nie chce mi się tworzyć
  już tej grafomanii
  specjalnie dla jakiejś
  bardzo brzydkiej pani
  która ma guściczek
  wysublimowany
  na cześć grafomanów
  popełnia peany
  zardzewiała Venus
  z zapleśniałej piany

  (wątpliwa muza podstarzałego
  i napalonego frajerka
  co choć młodszy od niej
  od lat wirtualnie z ową
  dziunią ćwierka
  a w realu ciągle
  na dzierlatki zerka
  bo po co by gościowi
  w metropolii była
  potrzebna babina z prowincji
  złośliwa niemiła empatycznie
  - biedna wręcz upośledzona -
  po grzyba nam wszystkim
  taka oto ONA)

  - z dedykacją bardzo
  (nie)uprzejmą
  dla pewnej
  wszechwiedzącej
  paniusi
  co na NK
  wszystkich panów
  kusi
  a paniom dowala
  jak tylko potrafi
  i nie wie biedaczka
  że takie metody
  bardzo dawno temu
  wyszły sobie z mody
  że jeśli się głupio
  bliźniemu złorzeczy
  to własnemu szczęściu
  po prostu się przeczy
  i ono ucieka tam
  gdzie pieprzyk rośnie
  a hejty jejmości
  mają się
  żałośnie

  amen

  z dedykacją dla jasiuni b lub j - b za te 2 i pół roku słodkiej wymiany myśli

  ole

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękny wiersz,cudowne doznania.

  Oszałamiający,odurzający tekst.

  Ta erotyka jest nieziemska.

  Dziewicza samotność staje się przeszłością.

  Pa.
  (przytulam)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że czasem lubię wymyślać erotyki.:)

   A tym ostatnim w nawiasiku to mnie zaskoczyłeś... przecież wiesz, że się do tego nie nadaję. :p

   Usuń
 19. Jeszcze raz powtórzę to tu-

  Przytulanie jest piękne,cudne.
  Przełamałabyś się.Wiem to.:-)

  Pa.

  OdpowiedzUsuń
 20. O JA CIEŻ PIERDZIELĘ!
  NIE WIERZĘ!!!
  TAŻ TO UCZTA DLA DUCHA, OCZU I WSZYSTKIEGO, CZYM JESTEM!
  Skąd się tacy ludzie biorą?
  Dlaczego tak bardzo zioną nienawiścią do innych?
  Jak można TAK pisać i być nauczycielem?!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo Ci dziękuję za komentarz i poświęcony mi czas. Jest mi niezmiennie miło, że udało Ci się do mnie zajrzeć, zatrzymać się chwilę nad tym, co napisałam. Serdecznie pozdrawiam, j.